Haydar Aliyev Kongre ve Kültür Merkezi

Bakü’nün çehresini değiştiren ve sembolü olan Heydar Aliyev Merkezi, modern mimarinin dünyadaki en önemli beş temsilcisinden biri olarak gösteriliyor. Ünlü mimar Zaha Hadid tarafından dizayn edilen Heydar Aliyev Merkezi, DiaHolding tarafından inşa edilmiş ve tüm ses –ışık-görüntü sistemleri A Group tarafından tasarlanmış ve projelendirilmiştir.
Yaklaşık 20 kişiden oluşan teknik personel ve mühendisler-den oluşan A Group takımı projeyi 3 yıl gibi bir sürede bitirmiştir.
Mimari grubun talebi üzerine oditoryumda bulunan hopar-lörleri gizleyerek monte etmiş ve her noktada homojen ses elde etmeyi başararak sektör temsilcisi yerli ve yabancı basında yer almıştır.
Sahne mekanik sistemleri işini de çözüm ortakları ile üstlenen A Group bu konuda da bir ilke imza atmıştır. 3 parçadan oluşan salonu oluşturan, ahşap ile giydirilmiş hareketli korkulukları tasarlamış ve başarı ile uygulamıştır.
Merkezin tüm Sahne Mekaniği Sistemleri, Ses-Işık-Görüntü-Simultane-Özel Aydınlatma-Otomasyon Sistemleri işleri A Group tarafından tasarlanmış, projelendirilmiş ve montajları yapılarak işletmeye alınmıştır.

 

"Merkezin tüm Sahne Mekaniği Sistemleri, Ses-Işık-Görüntü-Simultane-Özel Aydınlatma-Otomasyon Sistemleri işleri A Group tarafından tasarlanmış, projelendirilmiş ve montajları yapılarak işletmeye alınmıştır."

TOP