A Grup Profesyonel Ses ve Işık Sistemleri…

A Grup 2002 yılında Ankara'da kurulmuştur. Zayıf Akım Sistemleri konularında profesyonel ekibi ve bünyesinde barındırdığı markaları ile sektörde kısa sürede yerini almıştır. Profesyonel Ses ve Işık Sistemleri, Görüntü Sistemleri, Sahne Mekanik Sistemleri, Kapalı Devre Kamera Sistemleri, Yangın Algılama Sistemleri, Uydu Yayın Sistemleri, Konferans Sistemleri, Profesyonel Dış Cephe LED Aydınlatma Sistemleri, Bina ve Ev Otomasyon Sistemleri, Kartlı Geçiş ve Güvenlik Sistemleri, Projeksiyon ve Görsel Sunu Sistemleri konularında uzmanlaşan A Grup dünya markalarını güçlü bir entegratör olarak buluşturmayı başarmıştır. KV2, JBL, Harman Group, ADB, Renkus Heinze, Crown, Electrovoice, GE, Bosch, Shure, Cree, Nicchia, Osram, Bowers&Wilkins, Jamo, Crestron, ABB, AMX, Hitachi, Sony, Sharp gibi markaların bazılarının Türkiye distrübütörlüğünü veya ana bayiliklerini bazılarının ise Türki Cumhuriyetler distrübütörlüğünü üstlenmiştir.

Üstlendiği anahtar teslim Konferans Salonu projelerinde akustik tavan, duvar ve zemin ürünlerini ses, görüntü ve sahne mekanik sistemleri ile buluşturan A Grup bu konuda tüm dekorasyon işleri ile birlikte bitirdiği Konferans ve Toplantı Salonları ile sektörde örnek teşkil etmiştir.

Otel, Tatil Köyü, Bina, Konferans Salonlarının tüm zayıf akım işlerinin satış, projelendirme ve devreye alma işlerini eksiksiz yapabilen A Grup sektörde yaptığı ve bitirdiği işlerden dolayı adından övgü ile bahsettiren bir şirket haline gelmiştir. Yerel dergi ve gazetelerde ve dünyanın en ünlü sektörel dergisi olan Mondo Dr'da kapak dahil haber olan A Grup çeşitli televizyon programlarında da bitirdiği önemli işler ile ilgili haber veya konuk olmuştur. Referansları arasında son beş yılın en iyi otel, tatil köyleri ve modern mimarinin dünyadaki en önemli beş projesinden biri olan Heydar Aliyev Center projesi ve 2016 yılında resmi açılışı yapılan 59 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş, 1408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsü ve 322 metreyi aşan yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü Mimari Led Aydınlatma İşi bulunan A Grup yurtiçi ve yurtdışında yaptığı işler ile de sektörde adından övgü ile bahsettirmektedir. Ankara Merkez Ofisi'ne bağlı Azerbaycan Bakü Ofisi ve İstanbul Ofisi ile lojistik olarak da güçlenen A Grup sektörün önemli yapı taşlarından biri olarak anılmaya başlanmıştır.

TOP